Menu Zavřeno

viktoriiny_vodopady_01
viktoriiny_vodopady_06
viktoriiny_vodopady_04
viktoriiny_vodopady_02
viktoriiny_vodopady_07
20_afrika_pretorie
17_jihoafricka_republika_7
18_jihoafricka_republika_5
16_afrika_blyde_canyon
15b_jihoafricka_republika_2
15_jihoafricka_republika
https://afrikaweb.cz/wp-content/uploads/2021/05/12_jihoafricka_republika-300x109.jpg
14_afrika_kruger
09-jar
19_afrika_kruger
13_jihoafricka_republika
11_afrika_kruger
14_jihoafricka_republika
07_afrika_kruger
01_afrika_kapske_mesto
04_Jihoafricka_republika
06_afrika_kapske_mesto
05_afrika_kapske_mesto
02_afrika_kapske_mesto
03_jihoafricka_republika
viktoriiny_vodopady_01 viktoriiny_vodopady_06 viktoriiny_vodopady_04 viktoriiny_vodopady_02 viktoriiny_vodopady_07 20_afrika_pretorie 17_jihoafricka_republika_7 18_jihoafricka_republika_5 16_afrika_blyde_canyon 15b_jihoafricka_republika_2 15_jihoafricka_republika https://afrikaweb.cz/wp-content/uploads/2021/05/12_jihoafricka_republika-300x109.jpg 14_afrika_kruger 09-jar 19_afrika_kruger 13_jihoafricka_republika 11_afrika_kruger 14_jihoafricka_republika 07_afrika_kruger 01_afrika_kapske_mesto 04_Jihoafricka_republika 06_afrika_kapske_mesto 05_afrika_kapske_mesto 02_afrika_kapske_mesto 03_jihoafricka_republika

    JA04

Viktoriíny Vodopády , Botswana a JAR (14 dní )

Zimbabwe – Viktoriíny Vodopády – Botswana – Chobe – Johannesburg – Pretorie – Blyde River Canyon – NP Kruger – Sun City – NP Pilanesberg – Kapské Město

Individuálně kdykoliv

A. termín:  26.02. –  12.03.2023

B. termín:  12.03. –  26.03.2023

C. termín:  22.03. –  05.04.2023 

D. termín:  02.04. –  16.04.2023  

 

1. DEN    odlet z Evropy

Odlet z Prahy (Vídně) do Jihoafrické Republiky .

2. DEN   přílet Victoria Falls v Zimbabwe

Přílet na letiště do Viktoria Falls v Zimbabwe, ubytování.  Dle příletu program na místě – možnost let vrtulníkem nad vodopády.

3. DEN   Victoria Falls

Prohlídka 106 m vysokých Viktoriiných vodopádů ( dvojnásobně vyšší než Niagáry), při které uvidíte vodopád Ďáblův chřtán, Koňskou podkovu a jiné. Pozdní odpoledne Vás čeká plavba po řece Zambezi

4. DEN   NP CHOBE – Botswana

lodenní exkurze do světoznámého Národního parku CHOBE v Botswaně. NP Chobe patří spolu s řekou Okawango k nejlepším místům pro safari v Africe. Dopoledne absolvujete program plavbu lodí a odpoledne otevřenými vozy 4×4.

5. DEN    Victoria Falls – Johannesburg

Tento den budeme přelétat ze Zimbabwe od Victoria Falls do Johannesburgu. Transfer do hotelu a ubytování.  Případný program budu upraven dle časových možností – odletu a příletu . 

6. DEN   Pretoria

Po snídani prohlídka hlavního města JAR Pretoria, kde navštívíme nejdůležitější památku Vortrekker monument, kde se seznámíte s historií osídlování Jižní Afriky búry. Dále se zastavíme u monumentální Union Building, navštívíme náměstí Union Square a dům prvního prezidenta Paula Krugera. Poté vyjedeme nejdříve dálnicí a později silnicí malebnou krajinou směr Blyde River se zastávkami a ubytování. Večer zajištěna barbeque večeře, doplněná jihoafrickými víny.

7. DEN   Blyde River Canyon

Prohlídka 3. největšího kaňonu na světě – Blyde River Canyon. Začne u vyhlídky 3 Rondavells, dále Pot Holles a Good Windows. Počítejte s krátkými treky. Na oběd zastavíme v městečku Graaskop. Odpoledne zajedeme krátce do bývalého zlatokopeckého městečka Pilgrim Rest a potom pojedeme směr Krugerův Národní Park. Ubytování u Krugerova národního parku. Pokud bude zájem můžeme na večeři vyjet do prověřené lokality v Hazyview ( Italská kuchyně , steaky nebo gril )

8. DEN   NP Kruger

Brzy ráno před 6 hodinou vyrazíme do Krugerova národního parku – jeho centrální části. Park je známý velkým bohatstvím zvěře a rostlinstva. Je zde jedinečná příležitost pozorovat na vlastní oči a v přirozeném prostředí divokou zvěř, žirafy, zebry, pakoně, opice a pokud budete mít štěstí i kompletní velkou pětku – t.j. slon, buvol, nosorožec, lev a leopard. Většinou se to podaří mimo leoparda. Jsou plánovány zastávky v kempech na snídaní a oběd. Konec Safari v cca 16:00 a návrat do hotelu. Večer opět možnost vyjet na večeři do Hazyviev.

9. DEN    NP Kruger – Sun City

Ráno je v plánu další projížďka Krugerovým Národním Parkem s pozorováním zvěře, tentokráte pojedme směrem jih k hraniční řece Crocodile River. Odpoledne směřujeme směr Pretorie a směr Sun City. Ubytování.

10. DEN  NP Pilanesberg, Sun City

Tento den vyjedeme brzy ráno, prohlídka Národní Park Pilanesberg, kterým budeme projíždět celé dopoledne. Odpoledne navštívíme malé Las Vegas Afriky – Sun City.

11. DEN   Kapské Město

Odjezd na letiště z Johanesburgu do Kapského Města, kde se po příletu zastavíme u Stolové hoře a fakultativně lanovkou na Stolovou horu. Stolová hora je s Mysem dobré naděje součástí Národního parku. Budete mít čas k procházkám po chodnících s překrásnými výhledy. Projedeme centrem města na ubytování. Po krátkém odpočinku zamíříme na nejnavštěvovanější místo Afriky – Waterfront s množstvím restaurací – rybích, italských nebo s vyhlášenými africkými steaky.

12. DEN   Kapské Město

Kapské Město – po snídani zajedeme nejdříve do zátoky Hout Bay, kde se projedeme lodí ke kolonii lachtanů na ostrůvku Duker Island. Poté přejedeme panoramatickou skalní cestou směrem k Mysu dobré naděje do Simons Town, kde si prohlídneme kolonii tučňáků. Dále budeme pokračovat ke Cape Point, což je místo s majákem, ke kterému vede krátká procházka nebo je možné jet zubačkou. Nakonec necháme návštěvu Mysu dobré naděje. Večer je možná opět návštěva Waterfrontu, případně restaurace s africkou hudbou a jídly Mama Africa.

13. DEN   Stellenbosh

Po snídani se vydáme směrem do vinařské oblasti Stellenbosh a Frenshoek, kde se pěstují světoznámá vína a vinice byly převážně založeny Hugenoty. Mimo spousty jiných odrůd zde vede mezi bílými víny Chenin Blanc a mezi červenými Shiráz a Merlot. Po dopolední ochutnávce se zastavíme v městečku Frenchhoek a odpoledne v centru „nyní“ universitního města Stellenbosh, odlet do Evropy

14. DEN   přílet do Evropy

přílet

cena

89.970.- czk  3* lodge/hotely

99.970.- czk  4* lodge/hotely

105.970.- czk  4*/5* lodge/hotely

Cena zahrnuje

  • letenky
  • program se vstupy
  • zdravotní pojištění
  • strava – snídaně + 2x barbeque
  • čs. průvodce/řidič

Cena nezahrnuje

případné státní odletové poplatky ( v současné době nejsou )