Menu Zavřeno

uganda
uganda
uganda
uganda-afrika-safari-08
uganda
uganda-afrika-safari-07
uganda
uganda
uganda-afrika-safari-09
uganda-afrika-safari-05
Uganda
uganda-afrika-safari-01
uganda-afrika-safari-06
uganda
uganda
uganda
uganda-afrika-safari-010
uganda uganda uganda uganda-afrika-safari-08 uganda uganda-afrika-safari-07 uganda uganda uganda-afrika-safari-09 uganda-afrika-safari-05 Uganda uganda-afrika-safari-01 uganda-afrika-safari-06 uganda uganda uganda uganda-afrika-safari-010

UG01

Uganda – setkání s Gorillama

Kilimanjaro - Arusha - Lake Manyara - NP Ngorongoro - NP Tarangire - Arusha - Zanzibar

A  20.06.  –  29.06.2022
B  20.07.  –  29.07.2022
C  20.08.  –  29.08.2022 
D  21.09.  –  30.09.2022 

1. DEN   

přílet do Kampaly , Entebbe, ubytování

2. DEN  NP Kibale  

Po snídani vás čeká transfer směrem na západ. Po cestě zastavíte na oběd a odpoledne dorazíte do národního parku Kibale – domova šimpanzů učenlivých.   z dalších velkých savců zde můžeme vidět pralesní slony, vodušky kob, lesoně pestré, buvoly africké, hrochy apod.; stopování šimpanzů (cca 4 hodiny chůze v tropickém deštném pralese po nerovném terénu).

3. DEN   NP KIbale – NP Queen Elizabeth

Po snídani pojedeme od Kibale  do národního parku Queen Elizabeth do oblasti zvaném Kasenyi Sector. 

4. DEN   Entebbe – NP Queen Elizabeth

Ráno se vydáme na cestu do národního parku Queen Elizabeth a zažijeme safari v sektoru. Je to savana plná antilop, které přitahují velké kočky. V Kasenyi Sector můžete potkat až 200 druhů ptáků. Po ranním safari pojedeme do oblasti kráterových jezer, která jsou pozůstatkem sopečné činnosti v oblasti, Odpoledne si užijeme vyjížďku po kanálu Kazinga.

5. DEN   NP Queen Elizabeth

Velmi brzská snídaně a odjezd na safari do oblasti Ishasha, jižní části národního parku Queen Elizabeth NP. Tentokrát se budeme pohybovat v jiné části parku a pozorovat jinou komunitu zvířat. Oproti severní části uvidíme buvolce Topi a pokud se zadaří, i stromové lvy. Následně vyrazíme blíže k hlavnímu cíli naší cesty, k území horských goril.

6. DEN  Bwindi  

Setkání s gorilami je pro každého velký svátek. A dnes ten sváteční den čeká na vás. Ráno po snídani popojedete do Bwindi Inpedetrable National Park. V 08:00 tu budete mít briefing, během kterého vás rangeři seznámí se vším podstatným, co potřebujete vědět k tomu, abyste se mohli za gorilami vydat. Pak za gorilami vyrazíte. Rangeři mají přesné zprávy, kde gorily jsou (musí je 24 hodin denně hlídat před pytláky). Podle lokace může trvat putování i různě dlouhou dobu, než se s gorilami setkáte. Ale to setkání vám zůstane v duši a v srdci celý život. Budete s nimi jednu hodinu. Odpoledne se vrátíte zpět do lodge a užijete si klidný zbytek dne.

7. DEN Lake Bunyonyi

Ráno odjedete na výlet k jezeru Mutanda v podhůří pohoří Virunga, odkud pak přejedete k jezeru Bunyonyi (cca 2 hodiny jízdy). „Jezero malých ptáčků“, jak zní překlad jeho jména, patří k nejkrásnějším jezerům rovníkové Afriky. Je v nadmořské výšce bezmála 2 000 m.n.m. a je bez obav vhodné i ke koupání. V jeho okolí žije silná zemědělská komunita, která velmi poctivě obdělává půdu. Tady nikdo nečeká na pomoc zvenčí.

8. DEN   Lake Mburu

Vydáme se k jezeru Mburo. Cestou se zastavíme ve městě Mbarara, kde si uděláme předodletové testy. Po obědě v lodgi si odpočineme a odjedeme na odpolední safari. V parku můžeme vidět odlišná zvířata než v Queen Elizabeth, a to konkrétně zebry, žirafy, antilopy Impala, dále pak již nám známé buvoly a na 200 druhů ptáků.

Entebbe trasa – NP Lake Mburu. tento národní park se nachází od Entebbe asi 200 km. Centrem je jezero a v okolí najdete asi 300 druhů ptáků, hroši, zebry, impaly a další antilopy, buvoli, levharti a šakali. Národní park má rozlohu  240 km čtverečních.

9. DEN   Lake Mburu – Entebbe

Čeká Vás ranní pěší safari na cca 2 hodiny, během kterého se za doprovodu rangera podíváte za zvířata z jiné perspektivy a poslechnete si spoustu zajímavostí o nich od člověka, který v parku tráví každý den. Následně vyrazíte směr Entebbe, oběd si dáte v restauraci cestou a odpoledne strávíte na břehu Viktoriina jezera v některé z místních kaváren. Večer dojedeme na letiště a odletíme před půlnocí směr Praha.

10. DEN   přílet do ČR

přílet do ČR
 

Možnost prodloužení na  Zanzibar.

 

cena místní průvodce

69.990.- czk  3* lodge/hotely

79.990.- czk  4* lodge/hotely

89.990.- czk  4*/5* lodge/hotely

cena čs. průvodce

75.990.- czk  3* lodge/hotely

85.990.- czk  4* lodge/hotely

95.990.- czk 4*/5* lodge/hotely

Cena zahrnuje

  • cena ve skupině min 4 osoby 
  • letenky
  • program se vstupy
  • zdravotní pojištění
  • strava – hotely-snídaně, safari – plná penze, Zanzibar -polopenze
  • čs. průvodce/řidič