Menu Zavřeno

uganda
uganda
uganda
uganda-afrika-safari-08
uganda
uganda-afrika-safari-07
uganda
uganda
uganda-afrika-safari-09
uganda-afrika-safari-05
Uganda
uganda-afrika-safari-01
uganda-afrika-safari-06
uganda
uganda
uganda
uganda-afrika-safari-010
uganda uganda uganda uganda-afrika-safari-08 uganda uganda-afrika-safari-07 uganda uganda uganda-afrika-safari-09 uganda-afrika-safari-05 Uganda uganda-afrika-safari-01 uganda-afrika-safari-06 uganda uganda uganda uganda-afrika-safari-010

TA02

Zájezd Uganda , safari a setkání s Gorilama (11 dní)

Kilimanjaro - Arusha - Lake Manyara - NP Ngorongoro - NP Tarangire - Arusha - Zanzibar

A.  16.02.  –  26.02.2023 

B.  18.02.  –  28.02.2023

C.  22.02.  –  04.03.2023

D. 15.06.  –   25.06.2023

1. DEN   

přílet do Kampaly , Entebbe, ubytování

2. DEN  Murchison Falls   

Odjezd z hlavního města na sever země. Přes městečko Masindi a Rabongo Forest, ostrova tropického deštného pralesa obklopeného savanou. Největší národní park Ugandy Murchison Falls s množstvím zvěře. Nocleh v „Nilském drahokamu“ – Paraa Safari Lodge.

3. DEN Murchison Falls   

Exotické safari mezi Lake Albert, Victoria a Albert Nil. Plavba lodí po Viktoriině Nilu pod ohromující kaskády Murchison Falls. Pozorování antilop, hrochů, krokodýlů, slonů a stovek vodních ptáků. Pro zájemce výstup k horní hraně vodopádů. Hřmící divadlo obrovské síly. Nocleh v Paraa Safari Lodge.

4. DEN  NP Kibale Murchison Falls – Fort Portal 

Putování přes Bugungu Wildlife Reserve. Horská vyhlídka na Albertovo jezero. Velká příkopová propadlina. Strmý zářez horské krajiny do nekonečné savany. Horské letovisko Fort Portal. Vyhlášené čajové plantáže.

 5. DEN   NP Queen Elizabeth – Kasanyi

Ráno se vydáme na cestu do národního parku Queen Elizabeth a zažijeme safari v sektoru. Je to savana plná antilop, které přitahují velké kočky. V Kasenyi Sector můžete potkat až 200 druhů ptáků. Po ranním safari pojedeme do oblasti kráterových jezer, která jsou pozůstatkem sopečné činnosti v oblasti, Odpoledne si užijeme vyjížďku po kanálu Kazinga.

6. DEN   NP Queen Elizabeth – Ishasha

Velmi brzská snídaně a odjezd na safari do oblasti Ishasha, jižní části národního parku Queen Elizabeth NP. Tentokrát se budeme pohybovat v jiné části parku a pozorovat jinou komunitu zvířat. Oproti severní části uvidíme buvolce Topi a pokud se zadaří, i stromové lvy. Následně vyrazíme blíže k hlavnímu cíli naší cesty, k území horských goril.

7. DEN  Bwindi  

Setkání s gorilami je pro každého velký svátek. A dnes ten sváteční den čeká na vás. Ráno po snídani popojedete do Bwindi Inpedetrable National Park. V 08:00 tu budete mít briefing, během kterého vás rangeři seznámí se vším podstatným, co potřebujete vědět k tomu, abyste se mohli za gorilami vydat. Pak za gorilami vyrazíte. Rangeři mají přesné zprávy, kde gorily jsou (musí je 24 hodin denně hlídat před pytláky). Podle lokace může trvat putování i různě dlouhou dobu, než se s gorilami setkáte. Ale to setkání vám zůstane v duši a v srdci celý život. Budete s nimi jednu hodinu. Odpoledne se vrátíte zpět do lodge a užijete si klidný zbytek dne.

8. DEN Lake Bunyonyi

Ráno odjedete na výlet k jezeru Mutanda v podhůří pohoří Virunga, odkud pak přejedete k jezeru Bunyonyi (cca 2 hodiny jízdy). „Jezero malých ptáčků“, jak zní překlad jeho jména, patří k nejkrásnějším jezerům rovníkové Afriky. Je v nadmořské výšce bezmála 2 000 m.n.m. a je bez obav vhodné i ke koupání. V jeho okolí žije silná zemědělská komunita, která velmi poctivě obdělává půdu. Tady nikdo nečeká na pomoc zvenčí.

9. DEN   Lake Mburu

Vydáme se k jezeru Mburo. Cestou se zastavíme ve městě Mbarara, kde si uděláme předodletové testy. Po obědě v lodgi si odpočineme a odjedeme na odpolední safari. V parku můžeme vidět odlišná zvířata než v Queen Elizabeth, a to konkrétně zebry, žirafy, antilopy Impala, dále pak již nám známé buvoly a na 200 druhů ptáků.

Entebbe trasa – NP Lake Mburu. tento národní park se nachází od Entebbe asi 200 km. Centrem je jezero a v okolí najdete asi 300 druhů ptáků, hroši, zebry, impaly a další antilopy, buvoli, levharti a šakali. Národní park má rozlohu  240 km čtverečních.

10. DEN   Lake Mburu – Entebbe

Čeká Vás ranní pěší safari na cca 2 hodiny, během kterého se za doprovodu rangera podíváte za zvířata z jiné perspektivy a poslechnete si spoustu zajímavostí o nich od člověka, který v parku tráví každý den. Následně vyrazíte směr Entebbe, oběd si dáte v restauraci cestou a odpoledne strávíte na břehu Viktoriina jezera v některé z místních kaváren. Večer dojedeme na letiště a odletíme před půlnocí směr Praha.

11. DEN   přílet do ČR

přílet do ČR
 
 

Možnost prodloužení závěrem na Zanzibar.

cena místní průvodce

69.990.- czk  3* lodge/hotely

79.990.- czk  4* lodge/hotely

89.990.- czk  4*/5* lodge/hotely

cena čs. průvodce

75.990.- czk  3* lodge/hotely

85.990.- czk  4* lodge/hotely

95.990.- czk 4*/5* lodge/hotely

Cena zahrnuje

  • cena ve skupině min 4 osoby 
  • letenky
  • program se vstupy
  • zdravotní pojištění
  • strava – hotely-snídaně, safari – plná penze, Zanzibar -polopenze
  • čs. průvodce/řidič