Menu Zavřeno

AFRIKA safari

Do Afriky se nejčastěji jezdí za přírodou a zvířaty, ikdyž někdo dává raději přednost moři a pobytu v rezortu. Ta pravá Afrika je ale především na safari v národních parcích, kde při pozorování zvěře a pobytu v relativně nedotčené přírodě, můžete stále ještě zažít okamžiky, které si budete pamatovat po celý život. Pokud rádi cestujete a ještě jste Afriku nenavštívili, tak neváhejte a jeďte tam, protože většinu návštěvníků tento kontinent opravdu „chytí za srdce“. Zájezdy a safari do Afriky připravujeme již  od r. 1994 .

nejoblíbenější destinace

V  každé destinaci Vám můžeme nabídnout různé programy buď pro skupiny a nebo pro individuální turistiku. Itineráře jsou variabilní a můžeme je upravit dle Vašich přání. Naše služby – ubytování a doprava,  je většinou pro klienty, kteří mají rádi kvalitní a nadstandartní služby.

Nairobi,  Amboseli, Tsavo  relax na Diani Beach.  (10/12 dní)

NP Ngorongoro,  Lake Manyara, NP  Tarangire + Zanzibar (12 dní)

Luxusní ubytování, okruh „Special“,  safari a Kapské Město (11 dní)

Safari v JAR, Zimbabwe, Botswana  + Viktoriíny Vodopády (14 dní)

Namibie – okruh po Namibii.  ( 12 dní)

Uganda – safari, Girily a Zanzibar (12 dní)

JAR okruk “ Special“ Luxusní ubytování  (12 dní)

Safari v  Kení a pláže na Seychelách (12 dní)

Nairobi,  Amboseli, Tsavo  relax na Diani Beach.  (10/12 dní)

NP Ngorongoro,  Lake Manyara, NP  Tarangire + Zanzibar (12 dní)

Luxusní ubytování, okruh „Special“,  safari a Kapské Město (11 dní)

Safari v JAR, Zimbabwe, Botswana  + Viktoriíny Vodopády (14 dní)

Safari v JAR, Zimbabwe, Botswana  + Viktoriíny Vodopády (18 dní)

 

Turisté se většinou pohybují v mikrobusech, standartních autokarech nebo jeepech 4×4. To záleží v jaké se nacházíte destinaci a jaké zrovna panuje období. Jeepy 4×4 nebo jiné terénní vozidla jsou naprosto nezbytné především v parcích s nezpevněnými vozovkami, nebo pokud zajíždíte do odlehlejších oblastí. Ve většině „turistických“ zemí se mezi parky můžete pohybovat ve vozidlech se standartním pohonem jedné nápravy.

Poprvé do Afriky

Pokud jedete do Afriky poprvé a rozmýšlíte se, který stát navštívite jako první, je ……

Safari i moře – Tanzánie

přístupné rezervace a parky s velkým množstvím zvěře, které máte možnost při safari spatřit.

Luxus bez příplatku – JAR

Jihoafrická republika se propaguje sama sebe větou: Jižní Afrika je celý svět v jedné zemi….

Geografie Afriky

Afrika se rozkládá od Středozemního moře až po „Střelkový Mys“ a díky své rozloze zahrnuje spoustu různých kultur, národností a typů podnebí. Pokud se jedná o sever Afriky, tam se nalézají především státy s arabskou kulturou. Afrika s původním „černým“ obyvatelstvem a s africkou zvěří ale začíná až pod jejich úrovní. Nejdostupnější a nejbezpečnější jsou pro turisty státy jako Tanzánie, Kenya, Namibie, Botswana, Zimbabwe a Jihoafrická Republika.

AFRIKA – historie

Afrika se ve své historii po samostatném vývoji stala kontinenten zájmu kolonizátorů, především z Evropy, ale i Turecka a zemí arabského světa. Prvními kolonizátory byly tradičně Portugalci, kteří se uchytili nejenom v Angole, ale měli své obchodní a vojenské stanice prakticky po celé Africe. Sever Afriky byl kolonizován hlavně Francouzi a v menší míře Italy a Španěly. Britové byli nejmocnějším státem s největšími koloniemi v Keni a územími pod správou legendární postavy “ Cecila Rhodese „. Německou oblastí zájmu byla Tanzánie a nynější Namibie. Velmi významnou kapitolou byla kolonizace Jižní Afriky Holanďany neboli bůry. Zajímavostí pro nás může být i to, že po 2. světové válce jsme i my měli dostat malou německou kolonii Togo jako náhradu za „Mnichov“. Nakonec se ale Francouzi a Angličané dohodli na její společné správě.

V Africe najdete růné druhy ubytování a úrovně hotelů. V městech naleznete většinou klasické hotely, kde nejspolehlivější a nejbezpečnější pro ubytování jsou hotely nadnárodních řetězců nebo prověřené menší hotely s privátním místním majitelem. Jakmile vyjedete z měst, tak ubytování je různorodé. Často to jsou tzv. lodge různé úrovně a to i se stany na podsadách s vlastními koupelnami. Ubytování v takovýchto stanech je často dražší než ve standartním hotelovém pokoji.

Stravování

Stravování je v Africe různorodé ale kvalitní „bezpečná“ strava je v hotelích a restauracích, kde najdete i jiné evropany. Vynikající je především úprava různých druhů mas a stejků tzv „bush“ meat což znamená maso z divoké zvěře. To můžete legálně ochutnat i v některých vyhlášených restauracích. Doporučuji restauraci „Carnivore“ v Nairobi a restaurace na Waterfrontu v Kapském Městě. Pro denní stravu, pokud nenavštívíte restauraci, můžete využít supermarkety, kde dostanete zboží relativně v obvyklém standartu a výběru.

AFRIKA – bezpečnost

Přes špatnou pověst je Afrika relativně bezpečná, pokud víte jak se v Africe pohybovat, co nedělat a kam nechodit. Tím snížíte riziko na naprosté minimum. Pokud se pohybujete v turistických oblastech, tak největším rizikem je pouze „nadhodnocení“ ceny jídla nebo zcizení Vámi někde zapomenuté věci – čili běžný evropský standard. Nejrizikovější jsou centra „nočního života“ velkých měst. Nairoby tak získalo přezdívku „Nairobbery“ (robbery – angl. loupežné přepadení). Večer je lépe mimo turisticky frekventované místa nechodit. Světlou vyjímkou je centrum Cape Townu, na rozdíl od „centra Johanesburgu“. Nefoťte místní afričany bez předchozí dohody – na rozdíl od zvěře to nesou velmi nelibě.

Peníze a oblečení.

Všude najdete směnárny nebo banky, kde Vám vymění dolary nebo eura. Výměna v bankách díky formalitám a někdy i dlouhé řadě čekajících místních obyvatel trvá dost dlouho. Nejlépe je si vybrat peníze v bankomatu. Používejte jen ale bankomaty v bankách nebo v případě nouze ve velkých supermarketech. Je vždy vhodné sebou mít určité množství jednodolarových bankovek na různé spropitné a bakšiše.

Můj zájezd Jihoafrická Republika
zájezd Viktoriiny Vodopády